Galeria

FaceBookYoutube

Niezapomniane chwile

Miesiąc sierpień w polskiej rzeczywistości kojarzy się chyba wszystkim z licznymi pielgrzymkami podążających z najbardziej odległych zakątków naszej Ojczyzny na Jasną Górę do tronu Najświętszej Maryi Panny. Również grupa ochotników z Prywatnego Gimnazjum Salezjańskiego im. Św. Edyty Stein we Wrocławiu postanowiła w czwartek 8 sierpnia wyruszyć do Częstochowy na rowerach do Matki Bożej. Spotkaliśmy się o godzinie 8.00 w Kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła na Eucharystii, której przewodniczył nasz Ks. Dyrektor Jan Gondro. Posileni Eucharystycznym Chlebem po krótkich pożegnaniach, pamiątkowych zdjęciach z radością na twarzach i sercu ruszyliśmy na pielgrzymi szlak.

 

Już od pierwszych chwil naszego wspólnego pielgrzymowania doświadczaliśmy od ludzi których spotykaliśmy niesamowitej życzliwości. Wspólna modlitwa różańcowa towarzyszyła nam na postojach dodając sił na dalszą drogę. Nasz pierwszy nocleg zaplanowaliśmy w miejscowości Włochy gdzie zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez Księdza Proboszcza Tadeusza Strugałe wraz z parafianami, którzy przygotowali nam bardzo miłe niespodzianki.
Po mimo zmęczenia chłopacy wraz z dziewczynami pod przewodnictwem Miłosza Marszałka postanowili zagrać mecz piłki nożnej z miejscową młodzieżą. Nasz wspólny dzień zakończyliśmy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego pod Krzyżem przy Kościele.

Dziewiąty sierpnia to dzień, który upamiętnia męczeństwo naszej szkolnej patronki św. Edyty Stein. Rozpoczęliśmy go Eucharystią, której przewodniczył Ksiądz Tadeusz Proboszcz we Włochach. Ksiądz w krótkiej homilii skierował do nas słowa o potrzebie wytrwania jak nasza Patronka przy Krzyżu Chrystusa do samego końca.

Wstawiennictwo św. Teresy Benedykty od Krzyża towarzyszyło nam cały dzień. W sposób szczególny uczciliśmy naszą patronkę wspólnym odśpiewaniem przy akompaniamencie skrzypiec Janka Zalewskiego, szkolnym hymnem w Kościele w Borkach Wielkich. Tam też mieliśmy czas na modlitwę i chwilę odpoczynku. Po przejechaniu 92 km. troszkę zmoczeni przez deszcz docieramy do Węglowic na nasz drugi nocleg. Po kolacji okazało się, że w cale nie jesteśmy tak zmęczeni i nie jest aż tak strasznie zimno, żeby nie skorzystać z basenu który był na terenie naszego ośrodka. Dzień wspólnie zakończyliśmy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego i wspólnymi rozmowami.

Kolejny nasz dzień rozpoczęliśmy wcześnie rano bo już o godzinnie 5.00 po modlitwie, śniadaniu ruszaliśmy w kierunku Jasne Góry aby dotrzeć do pieszej pielgrzymki wrocławskiej. Po 2h jazdy dotarliśmy do salezjańskiej grupy nr 9, której przewodnikiem jest ks. Paweł Kajl. Wspólne wejście ze śpiewem, tańcami dały wszystkim wiele radości. Jednak najważniejsze to spotkanie z Matką i cicha osobista rozmowa...

U tronu Maryi spędziliśmy cały dzień, wspólna Eucharystia, Droga Krzyżowa, różaniec, indywidualny spacer i Apel Jasnogórski przed Jej obliczem… Nazajutrz wyruszyliśmy w kierunku malowniczej miejscowości Olsztyn aby zobaczyć chociaż kawałek przepięknej Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Powrót do Wrocławia okazał się dla niektórych z nas niezapomnianym przeżyciem ponieważ po raz pierwszy w życiu jechali pociągiem:) W sumie przez nasze 4 dni na rowerach przejechaliśmy 250 km. Dziękujemy wszystkim, którzy przyuczyli się do naszej pielgrzymki rowerowej na czele z Księdzem Dyrektorem Janem Gondro, Ks. Proboszczowi Tadeuszowi Strugale, S. Józefitką na czele z s. Justyną, oraz wszystkim którzy wspierali nas duchowo.

Uczestnicy: Jakub Depta, Szymon Kozań, Mateusz Lentner, Adam Marcinkowski, Miłosz Marszałek, Wojciech Owsianki, Jagoda Plewczyńska, Hanna Sicińska, Krzysztof Skuza, Piotr Solecki, Anna Sterc, Wojciech Trutowski, Ewelina Woźniak, Monika Woźniak, Jan Zalewski, Szymon Żurkiewicz,.

Opiekunowie: Artur Zalewski, Bartosz Steuer.
Kierowca Bus: Janusz Boczar.

Udostępnij