Archiwum biblioteki

(Lektury na Wielki Post dostępne w bibliotece szkolnej)

• Stefano Varnava, Porozmawiaj ze Mną: modlitwy przed tabernakulum; Warszawa 2006
  • Żyć w duchu miłosierdzia: czytanki; Warszawa 2000
  • Ks. Mieczysław Kinaszczuk, Meandry życia; Oleśnica 2004
  • Droga Krzyżowa z Ojcem Świętym [Janem Pawłem II]; Rzym 1985
  • Ks. Bronisław Kant SDB, Droga Krzyżowa; Warszawa 1990
  • Oreste Favaro, Droga Krzyżowa z Całunem; Warszawa 2000
  • o.Olaf Ślepokura, Alfreda Poznańska, Męka naszego Jezusa Chrystusa: franciszkańska Droga Krzyżowa; Wrocław 2008

ZAPRASZAM

001005

• 15 maja 2013r. w 36. Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu odbył się konkurs poezji Wisławy Szymborskiej zorganizowany przez p. Alicję Ozdoba – kierowniczkę tej placówki przy współudziale p. Beaty Wiśniewskiej- bibliotekarki naszej szkoły. Wzięło w nim udział 12 uczniów przygotowanych przez panie polonistki – p. Dorotę Deptę, p. Izabelę Wąsik-Syta i p. Grażynę Szewczuk. Oprócz zaprezentowania się na konkursie uczestnicy obejrzeli wystawę poświęconą noblistce i wysłuchali piosenek w wykonaniu Jacka Telusa do słów poetki. Uroczystość zakończyła się małym poczęstunkiem, ogłoszeniem i rozdaniem nagród książkowych i dyplomów.

• I miejsce – Natalia Kostrubies (I c)
    • II miejsce – Jowita Szwedo (III a)
    • III miejsce – Julia Koronczok (I c)

Wyróżnienia:

• Wojciech Szlasa (II d),
    • Marta Frąckowiak (II d),
    • Sandra Chytrowska (II b).

Nagrodę publiczności otrzymała Jowita Szwedo, a nagrodę specjalną przewodniczącej jury p. Agnieszki Gil, za przejmującą deklamację – Natalia Kostrubies.

• W Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 36 przy ul. S. Żeromskiego można ponownie obejrzeć prace plastyczne naszych uczniów. Tym razem inspiracją były lektury dodatkowe omawiane w ramach zajęć języka polskiego prowadzonych przez p.mgr Izę Wąsik.

• Klasy pierwsze odwiedziły najbliższą filię Miejskiej Biblioteki Publicznej, Filia nr 34, przy ul. Wyszyńskiego 75.
    Spotkaliśmy się tam z bibliotekarzami pracującymi w tej bibliotece. Uczniowie dowiedzieli się jakie książki, czasopisma, gry komputerowe są dostępne oraz co zrobić, aby zostać czytelnikiem MBP.
    W sali komputerowej zapoznali się również z katalogiem on-line biblioteki publicznej i jego możliwościami oraz, jak widać, świetnie się bawili.

• W Filii nr 36 przy ul. S. Żeromskiego 79 zostały zaprezentowane prace plastyczne uczniów naszej szkoły inspirowane twórczością impresjonistów oraz przedstawiające zauroczenie architekturą Antonio Gaudiego.